Maori Tatuiruotės: Tradicijos, Reikšmės ir Šiuolaikiniai Atlikimo Būdai - Vean Lithuania
Maori
6 akcinių pasiūlymų
nuo VeAn Tattoo!
Gauk SAVO nuolaidą!

Maori Tatuiruotės:
Menas, Nešantis Naujosios
Zelandijos Dvasią

Maori tatuiruotės, arba ta moko, yra vienas iš unikaliausių ir atpažįstamiausių tatuiruočių stilių pasaulyje.

Jos ne tik papuošia kūną, bet ir neša gilų prasmę, istoriją ir Maori tautos, Naujosios Zelandijos vietinių gyventojų, kultūrą.

Maori tatuiruotės

Stiliaus Istorija

Šio tatuiruotės stiliaus, žinomo kaip „ta moko“ vyrams ir „moko kauae“ moterims, yra tradicinis Naujosios Zelandijos vietinių gyventojų – maori – menas.

Tai ne tik kūno papuošimai, bet ir galinga identiteto, socialinio statuso, kilmės ir asmeninės istorijos raiškos forma. Maori tatuiruočių tradicija siekia atgal į priešpolinezijos kultūrą, maori protėviai atsinešė tatuiruočių meną į Naujosios Zelandijos salas. Kiekvienas raštas pasakoja istoriją, susijusią su tatuiruotės savininku, jo šeima („whānau“), pasiekimais ir statusu visuomenėje. Tradiciškai ta moko menas apėmė rezginių naudojimą vietoje adatų, dėl ko procesas buvo skausmingesnis ir reikalavo gilesnio rašalo įvedimo po oda. Ši technika sukūrė unikalią tekstūrą, kuri skiria maori tatuiruotes nuo kitų stilių.

Šiuolaikiniame pasaulyje ta moko technika prisitaikė, dabar tatuiruotėms naudojamos šiuolaikinės tatuiruočių mašinėlės, dėl ko procesas tampa mažiau skausmingas. Vis dėlto, daugelis meistrų ir kultūros atstovų teikia didelę reikšmę tradicinių metodų ir simbolikos išsaugojimui. Tatuiruočių naudojimas kūno puošybai buvo perėjimo ritualas, simbolizuojantis svarbius asmeninio gyvenimo etapus.

Maori tatuiruotės
Maori tatuiruotės

Atlikimo Variantai

Maori tatuiruotės išsiskiria sudėtingais spiralės ir geometrinių raštų bei simbolių, kiekvienas iš kurių turi savo reikšmę: • Koru - spirale, simbolizuojanti augimą ir vystymąsi;
 • Hei tiki - žmogaus atvaizdas, gyvybės ir energijos simbolis;
 • Manaia - ryklys, simbolizuojantis jėgą ir apsaugą;
 • Tiki - pirmasis žmogus, žmogiškosios formos pavyzdys;
 • Pakati - šunų dantys, simbolizuojantys jėgą ir karingumą.Maori tatuiruotės
Maori tatuiruotės
Maori tatuiruotės

Tatuiruočių Dėvėjimo Vietos,
Vyrų ir Moterų Maori
Tatuiruočių Variantai:

Tradiciniu būdu Maori tatuiruotės buvo dėvimos ant veido, nugaros, sėdmenų ir šlaunų.

Šiandien populiarūs yra tatuiruočių ant rankų variantai, ypač ant rankų, kur sudėtingi raštai gali apsupti raumenis, pabrėždami jų reljefą. Taip pat populiarūs yra tatuiruočių ant kojų, pečių ir nugaros variantai, leidžiantys kurti didelio masto darbus, pilnus prasmės.

Maori Veido Tatuiruotės, nors ir rečiau pasitaikančios už Naujosios Zelandijos ribų, išlieka svarbiu kultūrinės tapatybės elementu Maori tautai, simbolizuojančiu priklausymą tam tikrai giminės grupei ar socialiniam statusui.

Maori tatuiruotės
 1. Moteriškos Maori Tatuiruotės
  1. Tradiciniu būdu Maori tatuiruotės moterims yra subtilios ir mažiau agresyvios nei vyrų. Jos gali būti sutelktos aplink smakrą, lūpas ir kaklą, simbolizuojant priklausymą tam tikrai giminės grupei ir socialinį statusą.
 2. Vyrų Maori Tatuiruotės
  1. Vyrų ta moko tatuiruotės yra masiškesnės ir dengia didesnes kūno dalis. Jos dažnai apima geometrinius raštus ir simbolius, susijusius su karu ir apsauga, ir gali dengti visą veidą, kas yra aukšto socialinio statuso ženklas.
Maori tatuiruotės
Maori tatuiruotės
VEAN TATTOO studija:
Jūsų kelias į Maori meną

Jei esate pasiruošę papuošti savo kūną Maori stiliaus tatuiruote, VEAN TATTOO studija siūlo ne tik aukščiausio meistriškumo ir dėmesio detalėms, bet ir gilų pagarbą šio meno tradicijoms.

Mūsų meistrai glaudžiai bendradarbiauja su kiekvienu klientu, kad sukurtų unikalią tatuiruotę, kuri ne tik nuostabiai atrodo, bet ir neša gilų asmeninį prasmę.

Maori tatuiruotė – tai ne tik papuošalas, tai sielos, istorijos ir kultūrinio paveldo atspindys, ir VEAN TATTOO studija didžiuojasi galėdama būti dalimi šio nuostabaus kelio.

Patiko straipsnis? Prašome įvertinti.
Dėmesio! Dėmesio! Straipsnis parašytas žurnalistų ir turi informatyvų pobūdį. Visi vaizdai yra iliustraciniai ir buvo parinkti vizualiai papildyti tekstą. Jei radote klaidą ar nesutinkate su turiniu, prašome pranešti mums el. paštu contentvean@gmail.com
SUSISIEKTI SU MUMIS

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų naršymą, rodytume personalizuotą reklamą ar turinį, taip pat analizuotume mūsų eismo srautą. Spustelėdami „Priimti“, jūs sutinkate su slapukų naudojimu.