Kaip tinkamai prižiūrėti odą po tatuiruotės ar permanentinio makiažo pašalinimo
Anksčiau tatuiruotės buvo laikomos nuolatinėmis, skirtomis visam gyvenimui.
Tačiau sparčiai tobulėjant technologijoms, jų saugus ir efektyvus pašalinimas tapo įmanomas.
Kaip tai veikia.
Trumpalaikiai lazerio spinduliai prasiskverbia po oda ir suskaldo piešinį į mažas daleles. Tada suskaidytos pigmento dalelės yra absorbuojamos ir pašalinamos iš organizmo dėl imuninės sistemos. Procedūros efektyvumas priklauso nuo lazerio tipo, kuris skiriasi priklausomai nuo pigmento spalvos, bei individualių kliento odos ypatybių. Po kiekvieno seanso atsiranda nedidelis nudegimas, kuris ir aktyvuoja imuninės sistemos darbą.
Ypatybės ir priežiūros taisyklės
Pažeistų odos sričių atsigavimo greitis tiesiogiai priklauso nuo imuninės sistemos veiksmingumo.
Jei ji veikia gerai, tai skatina žaizdų gijimą ir padidina atsparumą infekcijoms.
Po tatuiruotės pašalinimo galima pastebėti paraudimą, patinimą, vidutinius pūslės ir niežėjimą. Iš pradžių oda bus labai jautri ir švelni, bet šios reakcijos turėtų išnykti per dvi savaites.
Instrukcijos
Bendros taisyklės, kaip prižiūrėti pašalintą tatuiruotę ir permanentinį makiažą:
- Būtina apdoroti pažeistą vietą antibakteriniu tirpalu tris kartus per dieną.
- Du kartus per dieną tepkite ploną specialaus tepalo sluoksnį, kurį rekomenduos jūsų meistras.
- Nesilankykite pirtyje, saunoje ar soliariume, kol visiškai užgis.
- Draudžiama kasyti pažeistą vietą.
- Taip pat nereikėtų dėvėti apsauginės plėvelės ilgiau nei 3 valandas.
- Po seanso meistras turėtų pateikti individualias instrukcijas.
- Jei pastebėjote infekcijos simptomus (stiprus paraudimas, pūlių išskyrimas, padidėjusi kūno temperatūra ir kt.) – nedelsdami kreipkitės į savo tatuiruočių meistrą arba dermatologą.
Nelieskite šašų ir pūslių
Šašų ir pūslių atsiradimas tatuiruotės ar permanentinio makiažo pašalinimo vietoje yra natūralus ir tikėtinas šalutinis poveikis.
Yra didelė pagunda juos nuplėšti, ypač kai jie niežti. Venkite tokių veiksmų bet kokia kaina. Atvira žaizda ne tik lėtina gijimo procesą, bet ir žymiai padidina infekcijos riziką. Taip pat venkite pažeistos srities skutimo, nes tai gali netyčia pažeisti žaizdą.
Venkite saulės
Po pašalinimo būtina vengti tiesioginių saulės spindulių ant apdorotos vietos.
Jei gausite saulės nudegimą, teks atidėti kitą seansą iki tol, kol oda grįš į normalią būseną. Tačiau neigiamos pasekmės atsiranda ne tik dėl nudegimų, bet ir dėl įdegio apskritai. Jei negalite išvengti saulės, naudokite kremą nuo saulės (SPF lygis ne mažesnis kaip 30). Taip pat galite uždengti plotą tvarsčiu, pleistru ar drabužiais.
Kiti naudingi patarimai
Kelios svarbios rekomendacijos, galinčios pagreitinti gijimo procesą:
- Palaikykite tinkamą ir sveiką mitybą bei kokybišką miegą.
- Gerkite kuo daugiau vandens. Organizmo drėkinimas yra vienas svarbiausių veiksnių, padedančių palaikyti stiprią imuninę sistemą. Vanduo padeda pašalinti toksinus ir atkurti kraujo ląsteles, kurios yra pagrindinės infekcijų prevencijai.
- Sumažinkite suvartojamo alkoholio kiekį arba visiškai jo atsisakykite iki visiško odos atsigavimo. Alkoholis gali sulėtinti šį procesą dėl jo dehidratacinio poveikio.
- Atlikite vidutinio sunkumo fizinius pratimus. Jie gali padidinti kraujotaką. Tačiau svarbu klausytis savo kūno, neperkrauti jo ir daryti pertraukas.
- Taip pat laikinai atsisakykite rūkymo. Po kiekvienos surūkytos cigaretės organizmas prisipildo kenksmingų medžiagų, kurias pašalina imuninė sistema. Papildomas krūvis imuninei sistemai lėtina odos ląstelių regeneraciją.
Tatuiruočių pašalinimo procedūra leidžia atsikratyti nepageidaujamo badi-arto ar permanentinio makiažo. Jos efektyvumas priklauso nuo tinkamai parinktos įrangos, atlikto darbo kokybės ir reguliarios priežiūros. Laikykitės meistro instrukcijų, kad greitai ir saugiai sugijtumėte bei pasiektumėte norimą rezultatą.