Tinkamas tatuiruočių priežiūros būdas: kaip pasiekti norimą rezultatą ir išvengti komplikacijų - Vean Lithuania
Tatuiruotės priežiūra

Тinkamas tatuiruočių priežiūros būdas: kaip pasiekti norimą rezultatą ir išvengti komplikacijų

Nauja tatuiruotė – tai ne tik saviraiškos būdas ir jaudinanti patirtis, bet ir didelė atsakomybė.

Tinkama priežiūra yra būtina norint užtikrinti tinkamą gijimą ir sumažinti infekcijos riziką. Kuo didesnis tatuiruotės plotas, tuo ilgiau gali trukti gijimas. Nesvarbu, ar esate pradedantysis, ar patyręs tatuiruočių entuziastas, priežiūros svarba niekada nesumažėja.

Tatuiruotės priežiūra

Instrukcijos

Baigęs tatuiruočių seansą, meistras apdoros pažeistą plotą ir uždės apsauginę plėvelę.

Po to klientas gauna individualias priežiūros instrukcijas. Plėvelę reikia nuimti tik po kelių valandų, būnant namuose ar kitoje švarioje aplinkoje. Tikslią pirmojo gydymo laiką ir kitas instrukcijas nurodys tatuiruočių meistras.

Toliau reikia atlikti šiuos veiksmus:

 1. Iškart po tatuiruotės meistras ją uždengs apsaugine tvarsčiu, kad būtų išvengta kontakto su purvu ir sumažėtų infekcijos rizika.
 2. Tvarstį reikia nuimti po 2-4 valandų nuo seanso pabaigos.
 3. Tatuiruotę reikia atsargiai nuplauti šiltu vandeniu su antibakteriniu muilu.
 4. Atsargiai nusausinti tatuiruotę popieriniu rankšluosčiu.
 5. Ant tatuiruotės užtepti gijimo kremą.
 6. Uždenkti tatuiruotę nauju švariu tvarsčiu.Šiuos veiksmus (nuo 2 iki 6 punktų) reikia kartoti kas 4-5 valandas per pirmąsias 2-3 dienas, kol iš tatuiruotės išsiskiria plazma. Vėliau pakanka plauti tatuiruotę ir tepti ploną kremo sluoksnį 3-4 kartus per dieną dvi savaites.

Jei viską darote teisingai, per 3-4 dienas tatuiruotės srityje susidarys apsauginė plėvelė (šaknis).

Sterilumo klausimas ypač svarbus per pirmas tris dienas po tatuiruotės, kai ji yra labiausiai pažeidžiama. Šiuo laikotarpiu priežiūra turi būti itin kruopšti ir kokybiška.

Tatuiruotės priežiūra
Tatuiruotės priežiūra

Kodėl tatuiruotės priežiūra yra svarbi

Kaip ir tatuiruočių meistro pasirinkimas, tatuiruotės priežiūra yra labai svarbi. Ji turi įtakos galutiniam rezultatui ir naujos tatuiruotės ilgaamžiškumui.

Tinkama priežiūra padeda išvengti infekcijų ir skatina greitą odos gijimą. Be to, 50 procentų tatuiruotės kokybės priklauso nuo jos priežiūros.

Norint saugiai, greitai ir kokybiškai išgydyti, būtina:

 • Dėvėti tik švarius ir laisvus medvilnės ar kitų natūralių medžiagų drabužius. Tas pats taikoma ir rankšluosčiams. Prakaituoti, purvini ir niežtintys audiniai gali sukelti problemų su gijimu.
 • Nenaudoti tiesioginių saulės spindulių. Siekiant apsaugoti tatuiruotę, rekomenduojama naudoti apsauginį kremą su SPF ne mažiau kaip 30-50.
 • Vengti aksesuarų dėvėjimo naujos tatuiruotės srityje.
 • Per tris savaites neiti į saunas, pirtis, baseinus ir kt.
 • Miegoti ant priešingos pusės, kurioje buvo padaryta tatuiruotė.
 • Vengti per didelių fizinių krūvių. Taip pat reikia atsisakyti treniruočių ir sporto salių lankymo 10 dienų.Atsakinga ir tinkama priežiūra – tai žingsniai, kuriuos turite atlikti, kad saugiai išgydytumėte ir išlaikytumėte savo kūno meno išvaizdą. Nesvarbu, ar jūsų tatuiruotė yra maža, ar ji užima visą nugarą, svarbu įsitikinti, kad ji visiškai užgijo. Jei kyla problemų dėl spalvos ar kitų sričių, kreipkitės į savo tatuiruočių meistrą dėl korekcijos, bet tik po visiško gijimo.

Tatuiruotės priežiūra

Galimos komplikacijos

Tatuiruotės atlikimo procedūra reiškia daugkartinį odos pažeidimą adatomis.

Tai daro ją pažeidžiamą tam tikrą laiką. Netinkama priežiūra arba jos visiškas nebuvimas gali sukelti šias komplikacijas:

Infekcija. Kadangi šviežia tatuiruotė yra atvira žaizda, ji yra linkusi į infekcijas (dažniausiai streptokokines ir stafilokokines). Šios problemos simptomai yra patinimas, karščiavimas, reikšmingas paraudimas, skausmas, pūlių išsiskyrimas.

 • Uždegimas. Tai normali organizmo reakcija į odos audinių pažeidimą. Tačiau kai jis pasireiškia pernelyg ilgai ir ilgą laiką, tai sukelia randų susidarymą.
 • Kontūrų išsiliejimas ir spalvos praradimas. Jei tinkamai neapsaugosite tatuiruotės nuo saulės spindulių, pigmentas gali būti pažeistas.
 • Alergija. Naudojant nekokybiškus arba netinkamus tatuiruočių tepalus ar kremus, gali kilti bėrimas, dirginimas ir kitos alerginės reakcijos.Netinkama priežiūra gali sukelti randų atsiradimą ir netolygų gijimą.

Tatuiruočių pasaulyje, kur kiekviena linija yra meno išraiška, svarbią reikšmę turi tinkama priežiūra. Kaip ir tatuiruočių meistro pasirinkimas lemia jūsų šedevro pradžią, tinkama priežiūra tampa raktu į jo išsaugojimą ir ilgaamžiškumą. Atsakomybė už naują tatuiruotę yra ne tik apie estetinį vaizdą, bet ir apie odos sveikatą. Prisiminkite, kad kiekvienas žingsnis į sveiką atsigavimą yra investicija į jūsų kūno meną.

Tatuiruotės priežiūra
Tatuiruotės priežiūra
SUSISIEKTI SU MUMIS

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų naršymą, rodytume personalizuotą reklamą ar turinį, taip pat analizuotume mūsų eismo srautą. Spustelėdami „Priimti“, jūs sutinkate su slapukų naudojimu.