Auskarų gijimas

Auskarų gijimas: kaip tinkamai prižiūrėti naują pradurimą

Idėja nešioti auskarus vilioja daugelį. Svarbu suprasti, kad tai dviejų žmonių darbas – meistro ir jūsų.

Nuo piercerio rekomendacijų laikymosi priklauso gijimo rezultatas. Svarbu padaryti viską, kad vieta tinkamai atsigautų ir pradurimo vietoje neliktų randų. Galiausiai, auskaras – tai atvira žaizda, reikalaujanti tinkamos priežiūros.

Auskarų gijimas

Ausys, nosis, bamba, speneliai:

  1. Purkškite antibakterinį purškiklį ant visų auskaro pusių. Švelniai nuvalykite vatos tamponu, kad išvalytumėte auskarą ir papuošalą nuo nešvarumų, dulkių, plazmos, kraujo ir kt. Procedūrą reikia kartoti kasdien 3-4 kartus per dieną dvi savaites po procedūros.
  2. Purkškite specialų tirpalą ant visų pradurimo pusių ir švelniai nuvalykite likučius vatos tamponu. Kartokite du kartus per dieną per mėnesį po procedūros.
  3. Reguliariai tikrinkite papuošalų tvirtumą. Kartais papuošalas gali atsipalaiduoti.
  4. Po 2-4 savaičių turite apsilankyti studijoje, kad sumažintumėte auskaro dydį ir sumažintumėte traumos riziką (nosies ir bambos atveju tai nebūtina).
  5. Žiedą galima įdėti į pradurimą ne anksčiau kaip po 2-2,5 mėnesių po procedūros.
  6. Po spenelių ir bambos auskarų valymo reikia uždengti švariu tvarsčiu dviem savaitėms po procedūros, kad sumažintumėte traumos riziką.
Auskarų gijimas
Auskarų gijimas

Liežuvis, šypsenėlė, lūpos:

  1. Praskieskite antibakterinį skystį santykiu 1:2. Skalaukite pradurimo vietą 3-4 kartus per dieną dvi savaites po procedūros. Gijimo laikotarpiu po valgio reikia skalauti burną vandeniu.
  2. Reikia reguliariai tikrinti papuošalų tvirtumą, nes jie gali atsipalaiduoti.
  3. Po 2-4 savaičių turite susisiekti su studija, kad sumažintumėte papuošalų dydį ir sumažintumėte traumos riziką (šypsenėlės atveju – pagal norą).
  4. Išorinį lūpų paviršių reikia apdoroti taip pat, kaip ir ausies auskarą.
Auskarų gijimas

Kas laikoma norma gijimo metu

Per pirmąsias kelias savaites pradurimo vietoje gali išsiskirti kraujas, atsirasti lokalizuotas patinimas arba mėlynės.

Taip pat galite pastebėti odos spalvos pasikeitimą, niežėjimą ir skysčio išsiskyrimą balta-geltona spalva (bet ne pūliai), kuris formuoja apsauginę šašą. Visi šie simptomai laikomi norma ir neturėtų kelti susirūpinimo.

Auskarų gijimas
Auskarų gijimas

Kiek laiko gyja naujas auskaras

Priklausomai nuo auskaro tipo, kūno vietos gyja skirtingu greičiu. Tai priklauso nuo žmogaus sveikatos būklės, miego kokybės, streso lygio, mitybos ir tinkamos bei reguliarios priežiūros.

Pavyzdžiui, liežuvio auskaras gyja greičiausiai, nes šiai sričiai būdingas intensyvus kraujo tekėjimas. Paprastai reikia ne daugiau kaip vieno-trijų mėnesių. Ausies spenelis paprastai gyja iki šešių savaičių, o kremzlės arba nosies auskaras gali atsigauti nuo šešių iki 12 mėnesių, bamba – iki metų.

Svarbu žinoti, kad auskaras gali atrodyti sveikas iki tol, kol gijimo procesas bus užbaigtas. Taip yra dėl to, kad pažeista audinys gyja išorėje į vidų. Nors ji gali atrodyti sveika, vidinė dalis lieka trapi. Svarbiausia – būti kantriam ir tęsti priežiūrą per visą gijimo laikotarpį, kurį nurodė auskarų meistras.

Ženklai, kad jūsų pradurimas sugijo:

  • Išskyros ir šašai nebebus formuojami.
  • Auskaro kraštai atrodo sveiki ir turi atitinkamą spalvą (be paraudimo ir kitų uždegimo požymių).
  • Papuošalas lengvai juda viduje.
  • Nėra patinimo, pleiskanojimo ar skausmo.



Po rekomenduojamo gijimo laikotarpio, kreipkitės į savo meistrą, kad jis patikrintų auskaro būklę. Jei reikia, jis suteiks savo pagalbą ir suteiks profesionalią konsultaciją.

Auskarų gijimas
SUSISIEKTI SU MUMIS

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų naršymą, rodytume personalizuotą reklamą ar turinį, taip pat analizuotume mūsų eismo srautą. Spustelėdami „Priimti“, jūs sutinkate su slapukų naudojimu.