Tatuiruotės priežiūra
Tinkama tatuiruotės priežiūra yra kiekvieną klientą dominantis klausimas.
Sunku pateikti tikslų atsakymą, nes kiek meistrų – tiek rekomendacijų. Šiandien tatuiruočių meistrų yra nemažai, kiekvienas iš jų darbui naudoja savo įrankį, individualius vaistus ir medžiagas. Piešiniui nupiešti meistrai naudoja įvairias mašinėles, pigmentus ir kitas eksploatacines medžiagas.
Būtent todėl daugelis meistrų teikia skirtingas priežiūros rekomendacijas. Nesijaudinkite, baigus daryti tatuiruotę meistras tikrai suteiks jums išsamią konsultaciją, kaip prižiūrėti ką tik padarytą tatuiruotę.
Naujos tatuiruotės apsauga
Ir štai, svajonė išsipildė, ilgai laukta tatuiruotė pasidaryta.
Dabar svarbus dalykas yra teisinga tatuiruotės apsauga per pirmąsias 4-5 valandas po darbų pabaigos. Yra du veiksmingi naujos tatuiruotės apsaugos būdai: speciali plėvelė ir tvarstis su gydomuoju kremu.
Speciali plėvelė
Tai gydomoji plėvelė, kuri buvo specialiai sukurta tatuiruočių priežiūrai.
Šios plėvelės pagalba tatuiruotė sugyja labai greitai, galima patogiai praustis po dušu ir nesijaudinti dėl tatuiruotės, lengvai apsirengsite mėgstamus drabužius, plėvelė išgelbės Jus nuo reguliaraus tvarsčių keitimo. Be to, stebuklinga plėvelė turi daug daugiau privalumų:
- Plėvelė yra skaidri, o tai teigiamai veikia tatuiruotės stebėjimą;
- Plėvelę reikia klijuoti tik vieną kartą per šešias dienas, per šį laiką tatuiruotė visiškai sugyja;
- 100 proc. apsauga nuo vandens;
- Plėvelė elastinga, lengvai fiksuojama ant sulenkiamų kūno dalių;
Plėvelės naudojimas
Pirmiausia reikia nukirpti norimo ilgio plėvelę.
Toliau plėvelę atskiriame nuo raudonų kraštų ir ištempiame ją per reikiamą kūno vietą. Būtina švelniai prispausti plėvelę ant viso tatuiruotės paviršiaus ir atsargiai klijuoti, nepažeidžiant odos paviršiaus staigiais judesiais. Plėvelė turi būti visiškai lygi per visą paviršių, be menkiausių raukšlių, plėvelės kraštai turi išsikišti 1-2 cm už tatuiruotės ribų.
Tvarstis su
gydomuoju kremu
Pasidarius tatuiruotę visada kyla noras greičiau pasigirti nauju įvaizdžiu su šeima ir draugais.
Tačiau svarbu suprasti, kad pagrindinė Jūsų užduotis yra apsaugoti tatuiruotę nuo įvairių bakterijų. Pirmosiomis dienomis teks kruopščiai prižiūrėti ją, kad galų gale kasdien žavėtumėte kokybiška tatuiruote. Svarbu griežtai laikytis priežiūros rekomendacijų, kurias Jums pateiks tatuiruočių meistras. Iš tikrųjų, dėl netinkamos tatuiruotės priežiūros rizikuojate sugadinti meistro darbą. Tokiu atveju jums reikės koreguoti tatuiruotę ar net pašalinti.
Baigus tatuiravimo darbus, meistras uždengia įvaizdį apsaugine plėvele. Tai būtina norint apsaugoti apdorotą kūno vietą nuo bet kokio kontakto su išoriniu pasauliu. Juk ant ką tik padarytos tatuiruotės patekusios bakterijos gali sukelti rimtų pasekmių. Kai tik meistras užklijavo apsauginę plėvelę, tolesnė tatuiruotės priežiūra pereina į Jūsų rankas. Svarbu suprasti, kad nuo Jūsų priežiūros priklauso ne tik tatuiruotės kokybė, bet ir Jūsų sveikata.
Pirmas
tatuiruotės apdorojimas
Meistrui uždengus reikiamą kūno dalį plėvele, jis Jums praneš po kiek valandų galėsite ją nuimti ir pradėti apdoroti tatuiruotę.
Paprastai plėvelę neturėtų būti nuimama per pirmas keturias-penkias valandas po tatuiravimo darbų pabaigos, viskas priklauso nuo tatuiruotės dydžio. Taigi, kaip tinkamai nuimti plėvelę ir apdoroti tatuiruotę:
- Iš anksto kruopščiai nusiplaukite rankas su muilu.
- Švariomis rankomis atsargiai nuimkite plėvelę nuo tatuiruotės. Ant plėvelės gali būti tatuiruotės pėdsakų – tai visiškai normalu, nereikia panikuoti.
- Nuplaukite tatuiruotę, pašalindami ichorą. Tatuiruotę galima nuplauti švariu vandeniu, galima pridėti skysto muilo. Nenaudokite priemonių, kurių sudėtyje yra alkoholio. Negalima naudoti kempinių, net ir pačių minkščiausių. Tatuiruotė plaunama tik delnu, švelniai nuplaunant ichorą nuo odos. Taip pat verta paminėti, kad gali atrodyti, jog kartu su ichoru nuplaunami dažai. Nesijaudinkite, dažai lieka savo vietoje, viskas vyksta taip, kaip turi būti.
- Po plovimo apdorotos vietos nereikia šluostyti.
- Galima atsargiai nusausinti tatuiruotę popieriniu rankšluosčiu, judant nuo tatuiruotės vidurio iki kraštų. Palikite tatuiruotę visiškai išdžiūti.
- Išdžiūvus tatuiruotei, švelniais judesiais patepkite tatuiruotės vietą tepalu.
- Kokį tepalą reikia nusipirkti Jums pasakys tatuiruočių meistras.
- Apdorotą vietą reikia vėl uždengti apsaugine plėvele.
Ši procedūra turi būti atliekama tris kartus per dieną (ryte, dieną, vakare) keletą dienų, kiekvieną kartą reikia keisti plėvelę.
Ką daryti, jei
pašalinau šašą?
Dažnai būna, kai netyčia užsikabini ir nuplėši šašo gabalėlį.
Atsitikus tokiai situacijai, neturite panikuoti, svarbu laiku apdoroti pažeistą tatuiruotės vietą. Tam reikia atsargiai pašalinti išsikišusią limfą ar kraują ir apdoroti vietą gydomuoju tepalu, skirtu tatuiruotėms. Apdorotą vietą geriausia uždengti plėvele arba tvarsčiu. Apdorokite pažeistą vietą ir keiskite plėvelę, kol žaizda visiškai užgis. Pažeidus įvaizdį, reikia kreiptis į tatuiruočių meistrą. Greičiausiai prireiks korekcijos.
Tatuiruotės gijimo procesas
Paprastai visiškam tatuiruotės sugijimui reikia dviejų savaičių, kartais šiek tiek ilgiau.
Tatuiruotės gijimo laikas priklauso nuo piešinio dydžio ir dažymo tankio. Tatuiruotės gijimo metu būtina laikytis kelių rekomendacijų, kad nepakenktumėte naujai tatuiruotei:
- Dvidešimt dienų negalima lankytis pirtyje, saunoje ar soliariume;
- Bent dešimt dienų susilaikykite nuo apsilankymo sporto klube;
- Saugokite tatuiruotę nuo bet kokio kontakto su išorine aplinka;
- Vieną mėnesį venkite degintis saulėje;
- Eidami į lauką naudokite stiprias apsaugos nuo saulės priemones;
- Kai kuriam laikui teks atsisakyti maudymosi vonioje, reikia praustis tik po dušu;
- Prieš prausiantis po dušu, tatuiruotę reikia patepti apsauginiu kremu;
- Negerkite alkoholio;
- Jei įmanoma, venkite kraują skystinančių vaistų (aspirino);
- Atsisakykite fizinės apkrovos;
- Baseinų uždarose patalpose taip pat reikia atsisakyti.
Jei nepaisysite rekomendacijų, tatuiruotė gali pasidengti šašu, taip pat gali atsirasti nepageidaujamų sutankėjimų tatuiruotėje. Tai lems nekokybišką gijimą ir greičiausiai tatuiruotė bus pažeista, vėliau reikės atlikti jos korekciją ar pašalinimą. Svarbu suprasti, kad rekomendacijų laikymasis yra kokybiškos tatuiruotės, kuri džiugins Jus visą gyvenimą, garantija.
Gydymo proceso metu drąsiai lankykitės pas tatuiruočių meistrą, kuris kontrolius gijimo procesą. Kompetentingai prižiūrint įvaizdį, besilaikant visų rekomendacijų, tatuiruotė visiškai sugis. Jūs galėsite saugiai rodyti savo naują tatuiruotę visai savo šeimai. Laikydamiesi visiškai paprastų taisyklių, galu gale būsite ryškios, gražios, kokybiškos tatuiruotės savininkas.