Įžanga
Auskarų vėrimas – tai ne tik savo individualumo išraiška.
Tai intervencija į kūną, kuri reikalauja atidaus ir atsakingo požiūrio. Kiekvienas papuošalas, ypač gijimo etape, atlieka svarbų vaidmenį: nuo pasirinktos medžiagos priklauso gijimo greitis, patogumas ir bendra odos būklė.
Papuošalo pasirinkimas – ne skonio, o sveikatą tiesiogiai veikiantis sprendimas. Būtent todėl profesionalai vis dažniau renkasi titaną – medžiagą, kuri sujungia medicininį saugumą, estetiką ir komfortą.


Kodėl papuošalo medžiaga
tokia svarbi
Po vėrimo oda tampa pažeidžiama.
Ji reaguoja į bet kokius dirgiklius – nuo prisilietimų iki metalo sudėties, esančios žaizdoje. Jei papuošalas pagamintas iš netinkamos medžiagos, gali kilti uždegimas, alerginė reakcija, lėtas gijimas ar net atmetimas.
Labiausiai pavojingi yra didelį nikelio kiekį turintys lydiniai, porėtos medžiagos ir pigūs, nežymėti papuošalai. Tokie gaminiai gali atrodyti patraukliai, tačiau dažnai tampa rimtų komplikacijų priežastimi. Todėl medžiagos pasirinkimas – ne tiesiog procedūros priedas, o neatskiriama jos dalis.

Titanas: universalus ir patikimas
Titanas – metalas, plačiai naudojamas medicinoje.
Iš jo gaminami implantai, protezai, sraigtai kaulų fiksacijai. Pagrindinės jo savybės – tvirtumas, lengvumas ir visiškas bi suderinamumas su žmogaus audiniais.
Auskarų vėrimui naudojamas medicininis titanas ASTM F136 arba F1295. Tai aukštos kokybės metalas, nesukeliantis alergijos, neoksiduojantis ir nereaguojantis su kūno skysčiais. Jo lygi, poliruota danga sumažina trintį, nepažeidžia audinių ir neprovokuoja uždegimo. Dėl to titanas tapo aukso standartu profesionaliame auskarų vėrime.


Titano pranašumai
auskarų vėrimui
- Hipoalergiškumas ir saugumas
- Titanas neturi nikelio – pagrindinio alergijų sukėlėjo metaliniuose papuošaluose. Jis idealiai tinka jautriai odai ir linkusiems į dermatologines reakcijas. Tai viena iš nedaugelio medžiagų, beveik visiškai pašalinanti sudirginimo ar paraudimo riziką net sudėtingais atvejais.
- Greitas ir patogus gijimas
- Titano papuošalas netrukdo kanalo formavimuisi, nesukelia trinties ir nežeidžia audinių iš vidaus. Todėl vėrimo vieta gyja greičiau, o visas atsistatymo procesas vyksta be komplikacijų. Klientai, dėvintys titaną, rečiau skundžiasi šašais, limfa ar tinimu.
- Tvirtumas ir patikimumas
- Nepaisant lengvumo, titanas išlieka vienu tvirčiausių metalų. Jis nelinksta ir nelūžta net esant didelėms apkrovoms. Titano papuošalas išlaiko formą ir vientisumą bet kokiomis sąlygomis – aktyvus gyvenimo būdas, sportas ar temperatūrų svyravimai.
- Lengvumas ir komfortas
- Titano masė gerokai mažesnė nei plieno ar aukso. Papuošalai beveik nejuntami ant kūno, kas ypač svarbu kremzlėse, veide ar jautriose zonose. Nespaudimas ir „lengvumas“ suteikia patogumą nuo pirmųjų dienų.
- Estetika ir pasirinkimas
- Dėl anodinimo titanas gali įgauti dešimtis atspalvių – nuo sodriai mėlyno iki auksinio. Tai ne dažai, o oksido plėvelė pačiame metale, kuri nenusitrina ir neišblunka. Šiuolaikiniai titano papuošalai stebina formų ir dizainų įvairove – nuo minimalistinių iki ekstravagantiškų, leidžiančių derinti saugumą ir individualumą.



Titano palyginimas su
kitomis medžiagomis
- Titanas
Titanas – neabejotinas lyderis tarp auskarų vėrime naudojamų medžiagų. Jis visiškai hipoalergiškas, neturi nikelio ir idealiai tinka pirminiams vėrimams. Dėl lengvumo net nespaudžia audinių, ypač zonose su plona oda ar kremzle. Be to, titanas itin tvirtas ir atsparus mechaniniams pažeidimams. Platus medicininis naudojimas patvirtina jo biosuderinamumą ir saugumą. Titano papuošalų kaina – vidutinė (lyginant su auksu), bet visiškai pateisinama ilgaamžiškumu ir patikimumu. - Medicininis plienas
Medicininis plienas (ypač 316L) ilgą laiką buvo naudojamas auskarų vėrime ir išlieka populiarus. Tačiau net aukštos kokybės plienas turi nedidelį nikelio kiekį, galintį sukelti alergiją jautriai odai. Todėl pirminiams vėrimams, ypač jautriose zonose, jis nerekomenduojamas; dažniausiai naudojamas po visiško sugijimo. Plienas sunkesnis už titaną, bet pasižymi gera tvirtumu. Pagrindinis privalumas – prieinama kaina, dėl kurios jį renkasi pradedantieji ar laikinam nešiojimui. - Auksas
Auksiniai papuošalai (dažniausiai 14K–18K) atrodo prabangiai, tačiau ne visada saugūs šviežioms skylutėms. Auksas – minkštas metalas, linkęs deformuotis. Pigiuose lydiniuose gali būti priemaišų, sukeliančių uždegimą ar sudirginimą. Todėl auksas nerekomenduojamas pirminiam nešiojimui. Be to, jis pakankamai sunkus ir gali spausti audinius. Tikrų aukso papuošalų kaina – aukšta, ypač jei jie sertifikuoti ir saugūs. - Sidabras
Sidabras – vienas mažiausiai tinkamų pirminiam auskarų vėrimui. Jis oksiduojasi kontaktuodamas su oda ir drėgme, todėl papuošalas tamsėja, sudirgina odą ir gali sukelti alergiją. Sidabras netinka gijimo laikotarpiu ir gali lemti komplikacijas. Nors vidutinio svorio ir patrauklus, sidabras nusileidžia kitoms medžiagoms tvirtumu, sterilumu ir ilgaamžiškumu. Kaina – vidutinė, bet nekompensuoja rizikų. - Plastikas (PTFE, BioFlex)
Lankstūs polimerai, tokie kaip PTFE ar BioFlex, gerai toleruojami odos, lengvi, todėl kartais naudojami medicinoje ar nėštumo metu, kai reikalinga minkšta įstatėlė. Visgi jie gerokai nusileidžia titanui tvirtumu ir patvarumu. Jų paviršius mažiau lygus, gali dirginti. Sterilizacija reikalauja specialių sąlygų. Plastikas tinka tik tam tikroms situacijoms, tačiau nėra universalus sprendimas. Kaina dažnai maža, tačiau saugumas – ne visada garantuotas.

pasirinkimas pirminiam auskarų vėrimui
Pats vėrimas – iš esmės valdoma žaizda.
Gijimo metu bet kokia klaida gali sukelti komplikacijų. Papuošalas, kurį įsidedate į šviežią vėrimą, turi būti ne tik gražus, bet ir maksimaliai saugus.
Titanas eliminuoja daugumą rizikų: nesukelia reakcijų, nepažeidžia audinių, nekinta veikiamas aplinkos. Jį galima sterilizuoti autoklave ir jis atitinka medicininius standartus. Todėl dauguma profesionalų pirmenybę pirminiame vėrime teikia būtent titano papuošalams.


prižiūrėti titaną
- Rinkdamiesi titano papuošalą, būtinai patikrinkite žymėjimą – ASTM F136 arba F1295. Tai oficialūs medicininio titano standartai.
- Papuošalas turi būti lygus, be aštrių briaunų, hermetiškai supakuotas ir sterilus.
Priežiūra:
- Nelieskite papuošalo be reikalo.
- Valykite vėrimą švelniais antiseptikais, venkite spirito ir vandenilio peroksido.
- Nenuimkite papuošalo iki visiško sugijimo, kad nepažeistumėte kanalo.
Laikydamiesi šių rekomendacijų, titanas tarnaus daugelį metų neprarasdamas nei išvaizdos, nei funkcionalumo.

Mes siūlome tik sertifikuotus medicininio titano papuošalus, atitinkančius tarptautinius saugumo standartus.
Visi gaminiai prieš tai sterilizuojami ir tiekiami hermetiškoje individualioje pakuotėje.
Mūsų auskarų vėrėjai – kvalifikuoti specialistai, kruopščiai parenkantys papuošalus pagal anatominius ypatumus ir visada suteikiantys išsamias priežiūros rekomendacijas.
Mūsų studijoje galite būti tikri dėl paslaugų kokybės, įrankių švaros ir medžiagų patikimumo.


Titanas – ne šiaip metalas.
Tai saugumo, komforto ir estetikos garantija. Jis sujungia viską, kas svarbu šiuolaikiniam auskarų vėrimui: hipoalergiškumą, tvirtumą, lengvumą ir stilių. Jei norite, kad jūsų auskaras greitai sugijtų, atrodytų puikiai ir nesukeltų nepatogumų – rinkitės titaną.
Pasitikėkite tik patikrintomis medžiagomis ir profesionalais, kurie rūpinasi jūsų kūnu ne mažiau nei jūs patys.
