Nosies auskarų vėrimas - Vean Lithuania
Nosies auskarų vėrimas
6 akcinių pasiūlymų
nuo VeAn Tattoo!
Gauk SAVO nuolaidą!

Auskarų vėrimas visame pasaulyje seniai tapo populiarių kultūrų dalimi.

Ypač tai liečia nosies auskarus, pastarųjų metų madą. Ir nors senovės civilizacijose šiai tradicijai keli tūkstančiai metų, į vakarų šalis nosies auskarų vėrimas pateko ne taip seniai.

Nosies auskarų vėrimo pranašumai:

 • Tai originalus saviraiškos ir stiliaus būdas. Taip pat puiki galimybė suteikti savo vaizdui asmeniškumo ir raiškumo.
 • Demokratiska kaina ir greita procedūra.
 • Lengvas atsistatymo laikotarpis. Nosies auskarus paprasčiau prižiūrėti, nes nėra sąlyčio su rūbais, patalyne ar ausinėmis. Auskaras šioje srityje taip pat nėra slegiamas ar apkraunamas.
 • Galima pabrėžti nosies ir kitų veido bruožų ypatybes.
 • Daug papuošalų, jų išdėstymo vietų ir būdų variantų.
 • Galima pabrėžti dvasios maištingumą ir jūsų asmenybės nonkonformizmą.

Nosies auskarų vėrimas

Istorinė pažyma

Nosies auskarai tūkstantmečiais veriami Afrikos, Artimųjų Rytų šalyse, Indijoje.

O Australijos aborigenai perdurdavo nosies pertvarą dar 44 000 metų prieš mūsų erą.

Istorikų manymu, ši technika buvo labai paplitusi Artimuosiuose Rytuose prieš 4000 metų. Tumet auskarų vėrimas tapo svarbiausiu kultūros elementu rytų šalyse. Vėliau tradicija paplito ir Indostano pusiasalyje.

1960-siais metais nosies pradūrimo kultūra iš Indijos patenka į Ameriką.

Vakarietiškos gotų ir pankų subkultūros greit pasigavo idėją ir pritaikė ją savo stiliui.

Šiuolaikiniame pasaulyje auskarų vėrimas tampa vis labiau pareikalaujamu visų amžių žmonių tarpe, nepriklausomai nuo lyties ar kilmės. Paprastai tokie papuošalai laikomi asmeniškumo ir saviraiškos simboliu.

Vienok, auskarų vėrimas gali reikšti ir protestą prieš tradicines visuomenines dogmas.

Nosies auskarų vėrimas
Nosies auskarų vėrimas
Nosies auskarų vėrimas

Nosies auskarų vėrimo būdai

Yra daug nosies ir šalimų vietų vėrimo būdų, tai tokie populiarūs variantai, kaip septum arba nosies sparno pradūrimas.

Mažiau žinomi nasallang, septril ar raganosis (rhino). Рeržvelkime įdomiausius.

 1. Septum auskarų vėrimas Veikiausiai, paminėjus nosies auskarus, iškart prisimena septum.
  1. Šis puošimo būdas numato tarpšnervinės nosies pertvaros pradūrimą. Paprastai auskaras praeina pro odą po kremzle, bet būna ir išimčių. Septum vėrimas buvo labai paplitęs tarp Amerikos aborigenų, taip pat Nepalo, Indijos ir Tibeto gyventojų. Senovės Egipte ši atmaina rodė valdžią ir išmintingumą. Arabų šalyse simbolizuoja gerbūvį ir turtą. Australijos aborigenams nosies pertvaros perdūrimas žymi merginų ir vaikinų perėjimą į suaugusių gyvenimą. Vidutinis užgijimo laikas: nuo 2 iki 6 mėnesių. Skausmo lygis: vidutinis. Geriausias papuošalų tipas: Iškart po pradūrimo panaudojamas išlenktas strypelis. Po užgijimo, paprastai, strypeliai pakeičiami žiedais, dygliais arba pasagos (raidė „U”) pavidalo papuošalais.
 2. Nasallang auskarų vėrimas
  1. Šis vėrimas praena per abu nosies sparnus ir kremzlę tarp jų. Tinka visiems nosies tipams, bet geriausiai atrodo kai nosis laiba. Vidutinis užgijimo laikas: 3-6 mėnesiai. Skausmo lygis: stiprus. Geriausias papuošalų tipas: tiesus strypas.

Nosies auskarų vėrimas
Nosies auskarų vėrimas
 1. Raganosis
  1. Rhino (arba raganosis) – nosies auskarų vėrimo būdas per nosies galą vertikalia tiesia linija. Pavadintas dėl panašumo į laukinio gyvūno ragą. Geriausiai tinka žmonėms su didele mėsinga nosies viršūne. Vidutinis užgijimo laikas: 3-6 mėnesiai. Skausmo lygis: daugiausia vertinamas nuo lengvo iki vidutinio. Geriausias papuošalų tipas: išlenktas strypelis.
 2. Septril
  1. Nosies pertvaros vėrimui reikia pirma pradurti ir ištempti angą kremzlėje. Dūris praeina per centrinę vertikalią nosies pertvaros ašį tarp dvejų šnervių. Vidutinis užgijimo laikas: 1-3 mėnesiai. Skausmo lygis: stiprus. Geriausias papuošalų tipas: klasikiniės labretės. Jei leidžia nosies anatomija, galima panaudoti vinutes, arba auskarus.

Nosies auskarų vėrimas
Nosies auskarų vėrimas
Nosies auskarų vėrimas
 1. Bridžas
  1. Bridžo vėrimas – horizontalus paviršinis pradūrimas per viršutinę nosies balnelio (ar šaknies) dalį (viršunosę). Таip pat yra vertikalus tokio perdūrimo variantas, simboliškai vadinamas „trečiąja akimi“. Vidutinis užgijimo laikas: nuo dvejų iki trejų mėnesių. Skausmo lygis: nuo lengvo nepatogumo iki pastebimų skausmingų pojūčių. Geriausias papuošalų tipas: tiesus ar išlenktas strypelis. Kadangi tai paviršinis vėrimas, organizmas dažnai atstumia papuošalą. Таip pat, neretai, po priedo įstatymo susiformuoja randai.
 2. Nosies sparno auskarų vėrimas
  1. Šis perdūrimas įmanomas bet kurioje šnervės dalyje. Toks vėrimas tinka visoms nosies formoms, todėl yra labiau paplitęs. Jei klientas nori, galima padaryti iškart kelis dūrius viename ar abiejuose nosies sparnuose. Vidutinis užgijimo laikas: nuo 4 iki 6 savaičių. Skausmo lygis: bendrai vertinamas kaip vidutinis. Geriausias papuošalų tipas: labretės, hanteliukai ir žiedai.
Nosies auskarų vėrimas
Nosies auskarų vėrimas

Nosies auskarų vėrime slypi daugelis saviraiškos variantų ir amžių istorija.

Ši praktika – pasaulinio kultūrinio paveldo dalis. Nosies perdūrimo tradicija gyvuoja, kinta ir prisitaiko, tuo patvirtindama neribotas kiekvieno žmogaus kūrybines galias. Be to, tai gana nebrangi procedūra ir paprasta tolesnė priežiūra.

Patiko straipsnis? Prašome įvertinti.
Dėmesio! Dėmesio! Straipsnis parašytas žurnalistų ir turi informatyvų pobūdį. Visi vaizdai yra iliustraciniai ir buvo parinkti vizualiai papildyti tekstą. Jei radote klaidą ar nesutinkate su turiniu, prašome pranešti mums el. paštu contentvean@gmail.com
SUSISIEKTI SU MUMIS

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų naršymą, rodytume personalizuotą reklamą ar turinį, taip pat analizuotume mūsų eismo srautą. Spustelėdami „Priimti“, jūs sutinkate su slapukų naudojimu.