Auskarų vėrimas į ausis - Vean Lithuania
Auskarų vėrimas į ausis
6 akcinių pasiūlymų
nuo VeAn Tattoo!
Gauk SAVO nuolaidą!

Auskarų vėrimas į ausis

Auskarų vėrimas į ausis bene labiausiai žinoma kūno modifikavimo rūšis, kuri, kaip ir pati auskarų vėrimo paslauga, skirstoma į įvairius tipus.

Labiausiai paplitęs ausų vėrimo būdas yra auskarų vėrimas į ausies spenelį, kuris atliekamas bet kuriame salone. Auskarų vėrimų į ausies kaušelį tipų yra daug, šiandien egzistuoja apie trisdešimt keturios šios paslaugos rūšys, kurios skiriasi auskarais ir vietomis.

Šiame straipsnyje apžvelgsime populiariausius auskarų vėrimo į ausies kaušelį tipus.

Auskarų vėrimas į ausis

  1. Vėrimas į ausies spenelį.
    1. Spenelis yra minkščiausia ausies dalis, todėl į ją lengviausia įverti auskarus. Esant tinkamai priežiūrai, tokio tipo vėrimas sugyja gana greitai.
  2. Helix vėrimas.
    1. Atliekamas viršutinis vijoklio pradūrimas. Kadangi kremzlės audinys neturi nervinių galūnėlių, auskaro įvėrimo procesas praktiškai nepastebimas.
  3. Anti-helix vėrimas.
    1. Atliekamas dvigubas viršutinės ausies kaušelio dalies pradūrimas. Kitas šio vėrimo pavadinimas yra „snug piercing“.
  4. Forward helix.
    1. Šio tipo auskarų vėrimas taip pat atliekamas ant vijoklio (viršutinės dalies), tuo pačiu metu auskaras įveriamas beveik šalia galvos. Šio pradūrimo procedūra yra gana sudėtinga, todėl su Forward helix nesusiduriama taip dažnai, kaip su kitų tipų ausų modifikacijomis.
  5. Daith.
    1. Laikomas vienu iš sunkiausių ausų pradūrimo būdų. Remiantis indų mokymais, ši vėrimas yra indo apsauga. Šio tipo auskarų vėrimui yra paruošiama speciali adata, galinti susidoroti su vidurinės kremzlės pradūrimu. Labai svarbus veiksnys, bylojantis apie Daith tipo auskarų vėrimo kokybę, yra papuošalas, tiksliau jo vieta. Svarbu, kad auskaras visiškai uždengtų įvėrimo vietą, nes jei pradūrimo vieta matoma, tai reiškia, kad vėrimas nėra atliktas kokybiškai.
  6. Tragus.
    1. Kitaip tariant, kramslio vėrimas. Nepaisant to, kad praduriama kremzlė, tragus laikomas skausmingu vėrimu.
  7. Anti-Tragus.
    1. Auskaras įveriamas į apatinę ausies (kaušelio) dalį. Dar auskaras gali būti išlenktoje vijoklio kremzlėje.
  8. Industrial.
    1. Dviejų, kartais trijų, pradūrimų atlikimas ausies vijoklyje. Šie pradūrimai sujungiami štanga. Paprastai taškai praduriami lygiagrečiai, nors kartais būna atvejų, kai antrasis taškas yra šiek tiek aukščiau nei pirmasis.
  9. Rook.
    1. Primena Anti-Tragus tipą, skirtumas yra tik tas, kad taikomi mažesni reikalavimai papuošalo tvirtinimui. Auskaras yra virš kramslio, ausies kaušelyje.
  10. Fallout.
    1. Šio tipo vėrimas primena „Industrial“, taip pat lygiagrečiai atliekami keli pradūrimai, papuošalais pasirenkami žiedai. Žiedai turi būti vienodo skersmens.
Auskarų vėrimas į ausis
Auskarų vėrimas į ausis

Auskaro vėrimo
vietos gijimo laikas

Suaugusiesiems ir vaikams pradūrimų vietų gijimo laikas skiriasi.

Vaikams audinių regeneracijos greitis yra daug greitesnis nei suaugusiems. Todėl žemiau bus pateiktas pradurtos vietos gijimo laiko pavyzdys po septyniolikos metų.

  • Visiškas ausies spenelio sugijimas vyksta nuo dviejų iki keturių savaičių.
  • Helix sugyja per aštuonias-dešimt savaičių.
  • Forward helix ir Anti-helix sugyja per šešias-aštuonias savaites.
  • Daith pradūrimo gijimas trunka iki dvylikos savaičių.
  • Visiškas Industrial vėrimo sugijimas reikalauja iki dešimties savaičių.
  • Tokie auskarų vėrimo rūšys kaip tragus ir anti-tragus gyja nuo šešių iki dvylikos savaičių.



Nuėmus auskarą, pradurta vieta labai greitai sugis. Jei vėrimo vieta užauga, kito pradūrimo negalima atlikti toje pačioje vietoje, reikia šiek tiek pasitraukti į šoną.

Auskarų vėrimas į ausis

Vėrimo vietos priežiūra

Kad ausis gerai gytų, o uždegimo nebūtų, būtina skirti laiką pradurtos vietos priežiūrai.

Plaudami plaukus, pirmąsias tris savaites iš anksto sutepkite auskaro įvėrimo vietą riebiu tepalu, skirtu regeneracijai.

Kelis kartus per dieną pradurtą vietą reikia apdoroti antiseptiku ir pasukinėti auskarą. Tai būtina norint pašalinti uždegimą, taip pat kad papuošalas neįaugtų į odą.

Gijimo metu auskaro įvėrimo vietoje gali būti jaučiamas niežėjimas, tai normalu, šiuo atveju svarbiausia – nekasyti pradurtos vietos.

Auskarų vėrimas į ausis
Auskarų vėrimas į ausis

Ką daryti puvimo atveju?

Įvėrus auskarą, pirmą dieną pradurta vieta gali šiek tiek išsipūsti.

Pabrinkusios vietos liesti negalima, dažniausiai pabrinkimas dingsta antrą dieną. Jei per kelias dienas jis neišnyksta, o tik didėja, vadinasi, prasidėjo puvimo procesas. Tokiu atveju reikia kreiptis į specialistą.

Auskarų vėrimas į ausis
Kad nesutriktų kraujotaka, negalima miegoti ant auskaro šono

Taip pat verta paminėti, kad pradurtos vietos puvimas gali prasidėti dėl to, kad kūnas atmeta papuošalą.

Greičiausiai, kad jums tiesiog netinka papuošalo lydinys. Tokiu atveju auskarą galite pakeisti papuošalu iš kito lydinio. Jei auskaro keitimas nepadėjo, pradūrimas pūliuoja ir skauda, tuomet papuošalą geriausia būtų išmesti.

Auskarų vėrimas į ausis jau daugelį metų yra labai populiarus. Be to, ne tik tarp moterų, bet ir tarp vyrų. Svarbu suprasti, kad net paprastam auskarų vėrimui į ausies spenelį reikia specialių žinių, įgūdžių ir patirties. Todėl neturėtumėte rizikuoti savo sveikata ir patys atlikti pradūrimo procedūrą. Kreipkitės į patyrusį, patikrintą specialistą ir mėgaukitės kokybiškai atlikti darbu.

Auskarų vėrimas į ausis
Auskarų vėrimas į ausis
Patiko straipsnis? Prašome įvertinti.
Dėmesio! Dėmesio! Straipsnis parašytas žurnalistų ir turi informatyvų pobūdį. Visi vaizdai yra iliustraciniai ir buvo parinkti vizualiai papildyti tekstą. Jei radote klaidą ar nesutinkate su turiniu, prašome pranešti mums el. paštu contentvean@gmail.com
SUSISIEKTI SU MUMIS

Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų naršymą, rodytume personalizuotą reklamą ar turinį, taip pat analizuotume mūsų eismo srautą. Spustelėdami „Priimti“, jūs sutinkate su slapukų naudojimu.